O mnie

Misją firmy QR studio Piotra Wawryło jest służyć Bogu i ludziom tworząc piękne dzieła sakralne. 

Pisanie Ikon stanowi synergiczne połączenie duchowości, talentu artystycznego, potrzeb klientów i poczucia życiowej misji.

Wrodzony tanent portecisty wykorzystuję tworząc:

 • Ikony na zamówienie

 • portrety rzeźbiarskie

 • portrety trumienne tworzące 3 metrową kulę pt. Memento doskonałe kopie rzeźb, łącząc tradycyjny warsztat rzeźbiarski z najnowszą technologią 3D:

 • skanowanie trójwymiarowe.
 • 4 osiowe frezowanie CNC.
 • druk 3D w technologii FFF.
 • QR studio świadczy także szeroki wachlarz usług graficznych:

  Zdjęcia studyjne tzw packshoty, specjalizacja: obrazy i rzeźby w tym tzn: Zdjęcia obrotowe

 • modele do druku 3D i rendery na potrzeby poligrafii
 • animacje 3D  na potrzeby prezentacji i telewizji

 

Piotr Wawryło to artysta rzeźbiarz, malarz, grafik, wszechstronny artysta multimedialny. Studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ukończył z wyróżnieniem w pracowni profesora Adama Myjaka. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i kilka indywidualnych (Podziemie Kamedulskie, SGH, Parafia św. Ojca Pio).

Uczestnik biennale sztuki sakralnej „Sacrum 2002”, autor nagrodzonej wyróżnieniem pracy „Mandylion”.
W roku 2006 brał udział w konkursie na zagospodarowanie urbanistyczne placu im. Józefa Piłsudskiego w kontekście Mszy Papieskiej – „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.”
Jako rzeźbiarz spełnia się podejmując zlecenia zarówno monumentalne (pomnik upamiętniający 25-lecie pontyfikatu Papieża Jana Pawła II oraz płaskorzeźba upamiętniająca budowniczego kościoła ks. Kazimierza Sznajdera przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata ul. Opaczewska 20 w Warszawie) jak i małe formy rzeźbiarskie.
Artysta ma także doświadczenie w projektowaniu wnętrz. 7club i Szara Strefa to jego dotychczasowe realizacje. Wraz z WG-design pracował nad wystrojem restauracji i klubu Duo w alei KEN. Przez kolejne półtora roku pracował jako grafik – montażysta filmów w firmie HDD Studio, gdzie był odpowiedzialny za realizację postprodukcji materiałów video i projekty graficzne.
W latach 2009-2010 zajmował stanowisko dyrektora artystycznego w spółce DiK z o. o. Głównym zadaniem artysty było urządzenie restauracji, kawiarni i galerii Argentina.

W roku 2012 został zakwalifikowany do programu Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych, którego wynikiem było otwarcie działalności pod nazwą QR studio.

Piotr od lat tworzy sztukę sakralną. Jego obrazy i rzeźby zdobią prywatne mieszkania oraz kościoły. Do największych Ikon należy scena zstąpienia do piekieł w kościele św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu oraz 2,5 metrowy krucyfiks. W ostatnim czasie artysta przeprowadził renowację kilku rzeźb o charakterze sakralnym. m.in. 4- metrowego krucyfiksu na terenie parafii Jana i Pawła nad Jeziorkiem Gocławskim i rzeźby Maryi przy przedszkolu sióstr Prezentek w Aninie. Dziełem, w które włożył całe swoje serce, jest kopia barokowego krucyfiksu wykonana z drzewa lipowego do parafii św. Stanisława w Brześciu Kujawskim.

Obecnie jako członek Domowego Kościoła zajmuje się głównie pisaniem ikon. Ikoną najczęściej zamawianą przez członków wspólnoty jest ikona Świętej Rodziny, która za każdym razem pisana jest z wielką dbałością o szczegóły i zaangażowaniem. Piotr spełnia się także pisząc ikony świętych patronów na uroczystości religijne, takie jak: chrzest, I Komunia św. oraz przyjęcie sakramentu Bierzmowania.